Yayın Tarihi: 10.05.2024 09:03

Eğirdir MYO Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından, 08 Mayıs 2024 günü Eğirdir MYO 2. Geleneksel İstihdam Fuarı gerçekleştirildi.

İstihdam fuarına Rixos Otelleri, Megasaray Otelleri, Voyage Belek, Ramada Lara Otelleri,  Trendy Lara, Venezia Palace ve Fulya Pansiyon olarak yedi işletme ve İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü katıldı.

Saat 11:00 de başlayan fuarda, Aşçılık ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programı  öğrencileri işletmelerin insan kaynakları müdürleri, aşçı başları, yiyecek içecek müdürleri ile yoğun görüşmeler yaparak, işyeri eğitimi yapacakları otelleri tanıma, seçme fırsatı buldular. Oteller ayrıca mezun durumda olacak öğrenciler ile kadrolu işe alımlar için iş görüşmelerini yaptılar.

Ayrıca Eğirdİr MYO’da bulunan Gıda Kalite, Büro Yönetimi, Muhasebe ve İnsan Kaynakları Programlarında okuyan ve mezun olacak öğrencilerde, işletmeler ile kendi mesleki alanları ile ilgili iş müracaatlarını yaptılar.

Fuara, ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ÖZTÜRK’de ev sahibi üniversite olarak, Eğirdir MYO Müdürü Öğr. Gör. Mustafa GÖK ve okulda görevli akademik personel ile stant kuran işletmeleri ziyaret ederek katılımlarından dolayı tek teşekkür ettiler.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarın saat 16:00 da sona ermesinin ardından, okul yönetimi ve katılımcı işletmeler ile bir değerlendirme toplantısı yapılarak, kendilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.